Dwa cenne laury dla Miasta Gdańsk za działania edukacyjne gospodarki odpadami komunalnymi i obiegu zamkniętego oraz Zakładu Utylizacyjnego za gospodarkę odpadami
Wręczenie Pucharu Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Od lewej: Magdalena Dutka – prezes zarządu firmy Abrys, Olga Goitowska – dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, Paweł Augustyn – prezes NFOŚiGW, mat. Komunalny.pl
Dwa laury dla Gdańska
Gala wręczenia nagród w konkursie Puchar Recyklingu odbyła się w środę, 10 grudnia, w Hotelu Andel’s w Łodzi. Wydarzenie to, od 25 lat, jest organizowane przez firmę Abrys z siedzibą w Poznaniu.
Na uroczystości, która odbyła się w ramach 28. Kongresu Envicon, pojawili się przedstawiciele ważnych instytucji oraz podmiotów z sektorów związanych z recyklingiem i gospodarką odpadami.
Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafił w tym roku do Urzędu Miasta Gdańska.
Nagrodę wręczyli Paweł Augustyn, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz Magdalena Dutka, prezes Zarządu firmy Abrys. Nagrodę odebrała Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
Drugi Puchar Recyklingu, przyznawany przez Krajową Izbę Gospodarczą, zdobyła firma Kom-Eko S.A. z Lublina.
Z kolei, w kategorii „Lider recyklingu – opakowania” zwyciężył Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, a nagrodę wręczono Sławomirowi Kiszkurno, prezesowi zarządu ZU oraz Sebastianowi Kozłowskiemu, wiceprezesowi firmy.
Nagrody i wyróżnienia wręczono także w kilku innych kategoriach takich, jak Puchar Recyklingu Mistrza Edukacji Recyklingowej, „Szklana statuetka” – za najlepsze wyniki w zbiórce i zagospodarowaniu stłuczki szklanej, „Zielona bateria”, Zielony kontakt” – za zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i „Rekordowy karton”.
Podczas XXV edycji Konkursu Puchar Recyklingu przyznano ogółem blisko 20 nagród i wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się zarówno przedsiębiorstwa, jak i samorządy – jedni i drudzy odpowiadają bowiem za kształt gospodarki odpadami w Polsce.