zmiany
po 1 lipca 2016 r.
złóż deklarację Czyste Miasto Gdańsk ile zapłacę? co i gdzie
wrzucać?
trudne
pytania
sektory harmonogramy odbioru odpadów pojemniki podstawy
prawne
Miasto Gdańsk Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku
wątpliwości? skontaktuj się z nami!
X zamknij

Akcja liść

Szanowni Państwo,
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, w związku z rozpoczętym sezonem jesiennym przypomina o sposobie gromadzenia liści i ich odbiorze przez firmy wywozowe:

Odbiór odpadów z zabudowy jednorodzinnej
Liście należy zbierać do pojemników na odpady mokre. W przypadku zebrania większej ilości, liście należy zebrać do worków i postawić przy pojemniku na odpady mokre.

Odbiór odpadów z zabudowy wielorodzinnej
Liście należy zbierać do worków i ustawić przy PGO, prosimy o zgłaszanie takich miejsc do firm wywozowych (najlepiej drogą e-mailową), a w przypadku dużej ilości zebranych liści, należy złożyć zapotrzebowanie na podstawienie kontenera na odbiór liści do firm wywozowych na 7 dni przed planowanym podstawieniem kontenerów. Właściciel nieruchomości zobowiązany jest we własnym zakresie załadować liście do kontenera. Odbiór odpadów nastąpi w ciągu 48 godzin od podstawienia kontenera.

UWAGA! - firmy, urzędy, szkoły itp. (nieruchomości niezamieszkałe) które rozliczają się na podstawie zamówionych w deklaracji DO-2 pojemników - mogą zebrane liście oddawać w limicie pojemnika, za który wnoszą co miesiąc opłatę. Jeżeli zebranych liści jest więcej niż limit pojemnika nadwyżkę można zagospodarować:

  1. w ramach gminnego Systemu GOK zamawiając dodatkowe pojemniki i składając na dany miesiąc, w którym zamawia się dodatkowe pojemniki stosowną korektę zwiększającą ilość/wielkość pojemników w deklaracji lub
  2. poza systemem na podstawie osobnej umowy cywilno-prawnej zawartej z prywatnymi firmami wywozowymi.
[X] zamknij
Ten serwis wykorzystuje technologię "cookies". Pliki wykorzystywane są dla celów poprawnego funkcjonowania naszego serwisu. W przypadku braku zgody na ich zapisywanie
konieczna jest zmiana odpowiednich ustawień przeglądarki internetowej z jakiej korzystasz.